Thiết bị lưu trữ Qnap TS-1685-D1531-32G-550W
  • Nhà sản xuất: QNap
  • Model No. TS-1685-D1531-32G-550W
  • Tình trạng: Liên hệ đặt hàng
Giá bán: Call
Tư vấn mua hàng So sánh
NVKD sẽ liên hệ lại ngay
Thông tin sản phẩm Thiết bị lưu trữ Qnap TS-1685-D1531-32G-550W
Specification
CPUCPU:Intel® Xeon® Processor D-1531, 6-core 2.2 GHz
System Memory32GB non-ECC RAM (16GB UDIMM x 2)
Maximum MemoryDDR4 128GB (with DDR4 32GB RDIMM x 4)
Memory Slot4
Flash Memory512MB DOM
Drive Bay12 x 2.5"/3.5" HDD/SSD slot
4 x 2.5" SSD slot
Drive CompatibilitySATA 6Gb/s HDD and SSD
M.2 SSD Slot6 x M.2 2242/2260/2280/22110 SATA 6Gb/s SSD
Note:
1. The M.2 SSD is not included as standard.
Gbe Lan Port2 x 10GBASE-T ports, 4 x Gigabit ports
USB PortFront: 1 x USB 3.0 port; Rear: 2 x USB 3.0 port
AudioOutput: 1 x built-in speaker, 1 x 3.5mm Line-out jack
LED IndicatorsSystem status, 2.5" SSD, M.2 SSD, 3.5" HDD
ButtonsSystem: Power button, Reset button, USB one-touch-backup button
Form FactorDesktop
Dimensions (H x W x D)303.84 x 369.89 x 319.8 mm
11.96 x 14.56 x 12.59 inch
WeightNet weight (NAS only): 13.39 kg/ 29.52 lb
Gross weight (with packing and accessories): 15.96 kg/ 35.19 lb
Sound LevelSound Level (dB) Sound pressure (LpAm) (bystander position): 22.5 dB
(with 12 x Seagate ST2000VN000 hard drive and 4 x SSD installed)
Power Consumption (W)Sleep mode: 61.36 W
In Operation: 127 W
Power Supply Unit100-240V~, 3-1.5A, 60-50Hz, 550W PSU
PCIe SlotNumber: 3
Slot 1: PCIe Gen.3 x8
Slot 2: PCIe Gen.2 x4
Slot 3: PCIe Gen.3 x8
FanSystem: 3 x 9.2cm fan (12V DC)