CBS220-48T-4G-EU Switch Cisco Business 48 x 10/100/1000 RJ45 ports
  • Nhà sản xuất: Cisco
  • Model No. CBS220-48T-4G-EU
  • Tình trạng: Còn hàng
  • 11.740.000 VNĐ
Giá trên đã bao gồm thuế VAT
Tư vấn mua hàng So sánh
NVKD sẽ liên hệ lại ngay
Thông tin sản phẩm CBS220-48T-4G-EU Switch Cisco Business 48 x 10/100/1000 RJ45 ports
Thông số kỹ thuật switch Cisco CBS220-48T-4G-EU
Specifications - Datasheet CBS220-48T-4G-EU
Performance
Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets)74.38 Mpps
Switching Capacity in Gigabits per Second 104 Gbps
Layer 2 Switching
MAC table:
- Up to 8,192 Media Access Control (MAC) addresses
Spanning Tree Protocol:
- Standard 802.1d Spanning Tree support, enabled by default
- Fast convergence using 802.1w (Rapid Spanning Tree [RSTP])
- Multiple Spanning Tree instances using 802.1s (MSTP)
- 16 instances are supported
Port grouping/link aggregation:
- Up to 8 groups
- Up to 8 ports per group with 16 candidate ports for each (dynamic) 802.3ad link aggregation​VLAN
- Support for up to 256 Virtual Local Area Networks (VLANs) simultaneously
- Port-based and 802.1Q tag-based VLANs
- Management VLAN
- Guest VLAN
Auto voice VLAN
QinQ VLAN
Generic VLAN Registration Protocol (GVRP) and Generic Attribute Registration Protocol (GARP)
Head-of-Line (HOL) blocking: HOL blocking prevention
Jumbo frame: Frame sizes up to 9,216 supported
Loopback detection
Automatic Media-Dependent Interface Crossover (MDIX)
Security
ACLs Support for up to 512 rules
Port security
IEEE 802.1X (Authenticator role)
RADIUS, TACACS+
MAC address filtering
Storm control
DoS protection
STP Bridge Protocol Data Unit (BPDU) Guard
Spanning Tree Loop Guard
Secure Shell (SSH) Protocol
Secure Sockets Layer (SSL)
Management
Cisco Business Dashboard
Cisco Business mobile app
Cisco Network Plug and Play (PnP) agent
Web user interface
Text-editable config files
Command-line interface
SNMP
Standard Management Information Bases (MIBs)
Remote Monitoring (RMON)
IPv4 and IPv6 dual stack
Port mirroring
DHCP (Option 12, 66, 67, 82, 129, and 150)
Time synchronization
Login banner
Power over Ethernet (PoE)
Power Dedicated to PoEN/A
Number of Ports That Support PoENo
Power consumption
System Power Consumption110V=36.5W
​220V=36.1W
Power Consumption (with PoE)N/A
Heat Dissipation (BTU/hr)124.54
Hardware
Total System Ports48 x Gigabit Ethernet and 4 x Gigabit SFP
RJ-45 Ports48 x Gigabit Ethernet
Uplink ports4 x Gigabit SFP
ButtonsReset button
Cabling type
LEDsSystem, Link/Act, PoE, Speed
Flash64 MB
Memory256 MB
Packet buffer12 Mb
Environmental
Unit dimensions (W x H x D)440 x 257 x 44 mm (17.3 x 10.1 x 1.7 in)
Unit weight3.18 kg (7.01 lb)
Power100-240V, 50-60 Hz, internal, universal
Storage temperature -20° C to +70° C
Operating humidity10% to 90%, relative, noncondensing
Storage humidity10% to 90%, relative, noncondensing
Acoustic noise and Mean Time Between Failure (MTBF)
Fan (number)1
Acoustic Noise25°C: 35.0 dB
MTBF at 25°C (hours)727,181